ManşetÖzel Haber

Organik Mekân “Eight” Eşsiz Bahçesi İle Açıldı

Haber: Zerrin Yapıcıoğulları

Organik besin dünyanın birçok yerinde popüler hale geldi! Ülkemizde de organik market ve cafe olarak Doğanköy’de hizmet vermeye başlayan sıcak ve samimi bir mekânı sizler için ziyaret ettik. Eight House of Organics & Boutique Cafe’de ürünler tamamen organik olarak satılıyor veya dilerseniz Cafe’de organik ürünleri deneyebiliyorsunuz. Eight House of Organics & Boutique Cafe’nin kurucularından Şerife Akman ile yeni açılan mekânları hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik1. Eight House of Organics & Boutique Cafe kimdir ve nerededir? Bizlere biraz bahsedebilir misiniz?

Ben Şerife Akman ve yakın arkadaşım Eda Akil, iki genç kadın girişimci olarak ortak fikrimizden yola çıkarak adım aldığımız ve bol özverili bir projelendirme dönemi sonrası hayata geçirdiğimiz meyvemiz olan “Eight” ile kapılarımızı Doğanköy, Girne’de açmış bulunuyoruz.

2- Eight House of Organics & BoutiqueCafe’nin çıkış öyküsünü bizlere anlatabilir misiniz?

Geçtiğimiz yıllarda, eğitim amacıyla Barselona’da bulunduğum dönemde, yakın arkadaşım olan ve çok uzun yıllardır Barselona’da yaşayan Eda Akil ile birlikte, her köşe başında klasik marketler yerine tamamen organik ve doğal ürünlerden oluşan harika konseptli küçüklü, büyüklü marketlerin yerini aldığını ve neredeyse normal bir marketin kalmadığını gözlemledik. Gün be gün kendi kişisel beslenme alışkanlığımızın ve tüm alışverişlerimizin tamamen organik marketlere kaydığını farketmemiz üzerine, bunun aslında artık yaşam stilimiz olması gerektiği bilincine vardık. Bunun Barselona’daki gibi, burada da kolay erişilebilir bir şekilde halkımıza sunulması gerektiğini, kesinlikle büyük bir boşluk ve ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir olup, bunu nasıl gerçekleştirebileceğimizi tasarlamaya başladık. Barselona’da başlayan bu ilham ile adım aldık ve Kuzey Kıbrıs koşullarında uzun süren bir özverili dönem sonrasında, çok kısa bir süre önce kapılarımızı açmayı başardık.

3- Eight House of Organics & Boutique Cafe’de ürün çeşitliliği nelerdir?

Eight ile iki kısımda hizmet veren bir marka yaratmak istedik. House of Organics kısmında; bir organik marketten beklentiniz olan birçok ürün kategorisinin tek çatı altında toplandığı, en başta yerel üreticilerin desteklendiği, Türkiye’den gelen markaların yanında İtalya başta olmak üzere çeşitli yabancı ve çok prestijli markaların da yer verildiği, Tazelik, Meyve, Tavuk, Yumurta, Yoğurt, Şeker, Tuz’dan tutunda, atıştırmalık ve kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip 1000’e yakın ürünü raflarımızda sizlere sunmayı amaçladık.

Eight’in boutique cafe kısmında ise; kendimize özel blendimiz olan organik peru kahvesi, organik türk kahvesi, taze meyve suyu çeşitleri, italyan vegan şarap çeşitlerinin yer aldığı, brewery bira seçenekleri ile yerli üreticininde desteklendiği, sağlıklı, vegan, glutensiz, çeşitli atıştırmalıkları bulabileceğiniz, eşsiz bir bahçede oturma imkânı sağlayan bir mekân ile hizmet vermeye başladık.

4- Eight House of Organics & BoutiqueCafe’ye gelen müşteriler hangi hizmetlerden yararlanabilirler?

Dileyen müşterilerimiz, boutique cafe kısmımızda kahvelerini yudumlarken, dijital alışverişlerini gerçekleştirebilirler ve ayrılırken “Hello box”, “Booster box” ve “Veggieberry box” olmak üzere sipariş verilen ürünlere göre şekillenen 3 farklı çeşit alışveriş kutularını oluşturarak, alışverişlerini zahmetsizce ve en hijyenik şekilde gerçekleştirebilirler.

Klasik bir şekilde ürünleri birebir görmeyi tercih ederek alışveriş yapmak isteyen müşterilerimiz ise sadece market kısmımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını alabilirler.

Tüm bunların yanında ise Girne, Lefkoşa olmak üzere evlere teslimat hizmetimiz ile anlık müşterilerimizin ihtiyaçlarına Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinden hızlıca cevap verebilir bir alışveriş kalitesi sunmak için, birçok yerden farklı olarak, günlük olarak adrese teslimat hizmetimizi müşterilerimize olanaklı hale getiriyoruz.

5- Market ve Cafe kısmınıda en çok sevilen ürünlerden tavsiyeler verebilir misiniz?

Market kısmımızda, en çok ilgi gören İtalyan süt ve makarna çeşitleri, yerel üreticilerimizden gelen Yoğurt ve Zeytinyağı çeşitleri, kişisel bakım kısmında ise Vegan Şampuan ve yüz kremleri.

Cafe kısmımızda ise organik peru kahve çeşitlerimiz ile italyan şarabımız.

6- Yeni mekânınız ile ilgili ilk etapda aldığınız geri dönüşler hangi yöndedir? Bizlere bahsedebilir misiniz?

Kapılarımızı açtığımız bu kısa süre içerisinde müşterilerimizden gelen ilgi, talep, memnuniyeti görmenin ve yüzlerindeki tebessüme neden olacak ruhda bir yer yaratmış olmanın bizlere verdiği mutluluk ve cesaret tarifsiz.
İnanıyoruz ki, yolumuz açık ama uzun.
Sağlıkla ve Sevgiyle,

7- Size nasıl ulaşabilirler, adres ve sosyal mecradaki adresinizi verebilir misiniz?

Facebook ve Instagram adresimiz: eightorganics’dir. Whatsapp iletişim hattımız ise 0539 111 00 88 ve adresimiz şu şekildedir: 2 Çubuklu Sokak, Doğanköy. Girne (Lemar Karakum ile Uncle Sams arasındaki ara yol üzeri)

Benzer Haberler

Başa dön tuşu