ÇevreGündemKıbrısManşetSeçim 2022Toplum

Başbakan Sucuoğlu, TRT Haber’e Konuştu

Başbakan Sucuoğlu, TRT Haber’e konuştu. Sucuoğlu, “Önceliğimiz ekonomidir. Pandeminin yarattığı krizi geride bırakmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sucuoğlu açıklamasında “Türkiye bizim her şeyimiz. İki devletiz ama tek milletiz, ortak kaderi paylaşıyoruz. İlişkilerimiz her zamanki gibi en güzel ve üst düzeyde devam edecek” dedi.

Sucuoğlu, “Lefkoşa, 21 Şubat 22 (T.A.K): Başbakan Faiz Sucuoğlu, hükümetin önceliğinin ekonomi olacağını kaydederek, “Pandeminin yarattığı krizi geride bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

Sucuoğlu, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) oluşan 3’lü koalisyon hükümetinin kabinesini bugün Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunduktan sonra TRT Haber’e konuştu.

“Koordineli, sorunlara çare üretecek şekilde çalışacağız”

Sucuoğlu, Kıbrıs Türk halkına hayırlı olmasını dilediği hükümetin koordineli, sorunlara çare üretecek şekilde çalışacağını belirtti.

Önceliklerinin ekonomi olacağını kaydeden Başbakan Sucuoğlu, pandeminin ülkenin lokomotif sektörleri turizm ve eğitime zarar verdiğini, 70 sektörün de bu krizden etkilendiğini söyledi.

“Pandeminin yarattığı krizi geride bırakmayı hedefliyoruz” diyen Sucuoğlu, havaların ısınmasıyla turizmin canlanacağını da belirtti.

“Türkiye Bizim Her Şeyimiz”

Türkiye’nin her zaman ve her koşulda kayıtsız şartsız KKTC’nin yanında olduğunu kaydeden Sucuoğlu, Türkiye ile ilişkilerin her zamanki gibi en güzel ve üst düzeyde devam edeceğini ifade etti.

“Türkiye bizim her şeyimiz. İki devletiz ama tek milletiz, ortak kaderi paylaşıyoruz” diyen Sucuoğlu, Türkiye’ye duyulan sevginin ve bağlılığın tartışılamayacağını söyledi.

“Bizim Bütün Mücadelemiz Kktc’nin Tanınması Yönünde”

Güney Kıbrıs Rum Yönetimine, “Akıllarını başlarına toplasınlar. Hayallerden vazgeçsinler” sözleriyle seslenen Sucuoğlu, Kıbrıslı Türklerin yoluna Anavatan Türkiye ile devam edeceğini kaydetti.

Kıbrıs konusunda da açıklamada bulunan Sucuoğlu, “Federasyon temelinde sürdürülen görüşmelerde 50 yılda bir arpa boyu yol gidilemedi. Bizim bütün mücadelemiz KKTC’nin tanınması yönünde. Olmazsa olmazımız egemen eşit iki devlettir” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu