GüzellikManşet

Ciltteki LekelerMerhaba Girneli okurları bu haftaki konumuz Cilt lekeleri; Cilt lekeleri en basit haliyle cilt yüzeyindeki gözle görülür renk farklılıkları olarak tanımlanır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın görülen, ciddi estetik kaygılara neden olan bir problemdir. Özellikle adamızda güneşin etkisi ile daha da dikkat etmemiz gereken bir konu.

Cilt lekeleri neden olur?

Cilt lekelerinin başlıca nedenleri arasında;
-Cildin güneş ışığına fazla maruz kalması
-Enfeksiyon hastalıkları
-Genetik yatkınlık
-Hamilelik gibi hormonal değişiklikler
-Doğum kontrol ve kortizon gibi ilaçlar
-Yaşlanma
Sivilce, siyah nokta ve yaralar
-Kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı gibi nedenler yer alır.

Cilt lekeleri nasıl geçer?

Cilt lekelerine öncelikle ortaya çıkmadan önce önlem almak gerekir. İlk yapacağınız şey koruyucu olmadan güneşe çıkmamayı alışkanlık haline getirmek ve fazla güneşe maruz kalmamak olacaktır. Bununla birlikte gerek cilt lekeleri ortaya çıkmadan önce gerek cilt lekeleri ortaya çıktıktan sonra daima cilt bakımınıza özen göstermelisiniz.

Bio-Oil cilt lekeleri ve pigmentasyon izlerinin görünümünün azalmasında etkilidir. Bio-Oil kullanımına başlandıktan sadece 4 hafta sonra cilt lekelerinin ve pigmentasyon izlerinin büyük oranda azaldığı yapılan klinik araştırmalarda gözlemlenmiştir. Bunun yanında beyazlaştırıcı nemlendiriciler de kullanabilirsiniz.

 

Cildinizde ki lekeler için bir diğer farklı tedavi yöntemleri de uzman estetiyseler tarafından güzellik salonlarında yapılmaktadır. Bu tedavilerin bazıları Mikro dermazyon, Lazer ile leke tedavisi, Asit peeling olarak sıralayabiliriz.

 

0533 858 05 33

İnstagram: Qmakeupbycigdem

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı