ÇevreGenelGündemKıbrısManşetÖzel HaberToplumYaşam

Ekim Ayında Burcunuzu Neler Bekliyor?

Doğum haritamı en basit bilgilerle nasıl anlamlandırırım?

Doğum haritanızı en basit bilgilerle nasıl anlamlandırabileceğinize dair bir kaç basit bilgi vermek istiyorum. Tabi ki daha net bilgiye doğum haritamıza bakarak ulaşabiliriz. Fakat bu bilgiler de konularınızı anlamlandırabilmeniz için size yardımcı olacaktır.

Doğduğunuz saate göre gezegenlerin hangi burçla denk geldiğini bilmeniz ana konularınızı anlamamıza yardımcı olur.

Bu konuları hayatımızın hangi alanında yaşadığımızı ise esas olarak doğum haritamızdaki ‘ev’ler diye tabir ettiğimiz alanların konusuna bakarak anlayabilir, daha net bilgiye ulaşabiliriz.

Gezegenlere denk gelen burçlar gezegen konularını hangi tarzda yaşadığımızı gösterir.

Gezegenler; kişisel gezegenler, sosyal gezegenler ve jenerasyon gezegenleri olarak ayrılırlar. Venüs, Merkür, Mars, Güneş ve Ay kişisel gezegenlerimiz, Jüpiter, Satürn sosyal gezegenlerimiz, Uranüs, Neptün ve Plüton ise jenerasyon gezegenlerimizdir.

İlk olarak en basit haliyle kişisel ve sosyal gezegenlerimizin anlamlarına bir göz atalım.

Merkür gezegeni; benim iletişim becerilerimi, algımı ve düşünce tarzımı gösterir.

Merkür’üm Koç burcundaysa Koç burcunun doğası dolayısıyla pratik, eylemsel, hızlı ve girişken olabileceğimi, hızlı ve çabuk algıladığımı gösterebilir.

Venüs gezegeni; ilişkilerimizi, sevgi dilimizi, sanatı, estetiği, parayı ve aşkı gösterir. Venüs’üm Aslan burcundaysa sevgimi Aslan burcu tarzıyla gösterebilirim. Aslan’da sevginiz bile gösterişlidir. Sevginizi gösterirken cesur olursunuz.

Mars gezegeni; bizim eylemlerimizdir. Savaşçı yanımızı, irademizi gösterir. Örneğin Mars’ımız Balık burcundaysa tam irade gösteremeyiz. Çünkü Balık burcu nitelik olarak değişken bir burçtur. Doğası gereği Balık burcunda pek hırs yoktur. Bu nedenle Balık burcunda Mars gezegenimiz kendi doğasını tam ortaya koyamaz, eylemlerini tam sergileyemez.

Jüpiter gezegeni; şans, bolluk, din, felsefe, genişleme ve yüksek eğitim konularını gösterir. Örneğin Jüpiter Yengeç’teyse Yengeç burcu doğası gereği ev, aile, beslenme konularında verimli olabilirsiniz. Aileden destek alıp destek verebilir, ailenizi sevdiklerinizi çokça sahiplenebilirsiniz.

Satürn gezegeni; sorumluluklarımız, karmamız ve bu hayatta karşılaşabileceğimiz zorlukları, engelleri gösterir.

Örneğin Satürn’ümüz Başak’sa, çok çalışkan veya üretken olabiliriz. Aynı zamanda Başak tarzı dolayısıyla bazı konuları aşırı eleştirel, akışta olamayan, fazla evhamlı, takıntılı olarak yaşayabiliriz. Bu bize, doğum haritamızda bulunduğu ev konularına göre hayatımızda engeller ve zorluklar yaşayabileceğimizi gösterir.

Buradan özetle diyebiliriz ki, “Ayşe Aslan, Ahmet Akrep, Aslı İkizler” diye birilerinin Güneş burçlarını esas alarak yapıştırdığımız etiketlerin hiçbiri aslında doğru değildir. Çünkü hepimiz her burcun tarzını hayatımızın farklı alanlarında ve farklı konularında yaşıyoruz.

Kısacası benim ve sizin doğum haritanızda 12 burcun hepsi de var. Benim karakterim, kişiliğim, 12 burcun kendi özgü doğasının farklı konularda bir araya gelmesiyle oluşuyor. Bilgi kirliliğinden dolayı yayıldıkça yayılan; her Güneş burcu Akrep olan kişiyi kinci, intikamcı olarak etiketlemek ya da her İkizler olana dedikodu yapabilir ön yargısıyla yaklaşmak aslında bu bilgilere bakıldığında hiç de geçerli olmadığını çok net görebiliriz.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu