KıbrısManşetSporToplum

Girne Yarı Maratonuna Yoğun İlgi

Şenkul: “Maratonda sevimli dostlar yararına yaklaşık bir buçuk milyon TL’lik bir katkı sağlandı”

Şenkul: “Maratonda sevimli dostlar yararına yaklaşık bir buçuk milyon TL’lik bir katkı sağlandı”

Girne Belediyesi organizasyonunda sevimli dostlar yararına düzenlenen “Pasha Group Girne Yarı Maratonu 2023” yaklaşık üç bin katılımla yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu sabah yapılan maratondan elde edilen yaklaşık 1.5 milyon Türk Lira’lık gelir mevcut barınağın büyütülmesi, pet otel yapılması, sevimli dostların kısırlaştırılması, aşıları ve yuva sahibi olması için kullanılacak.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, konuyla ilgili açıklamasında, yurt dışından bu gibi organizasyonlara katılan sporcuların, ülke tanıtımına ve spor turizminin gelişmesine önemli katkı sağladığını belirtti. Şenkul, maratona Türkiye yanında, ülkede yaşayan Ukraynalı, Rus, Alman ve İngiliz vatandaşların da büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Şenkul, bilet satışlarıyla birlikte sevimli dostlara şu ana kadar yaklaşık 1.5 milyon Türk Lira’lık bir katkı sağlandığını belirtti. Şenkul, maratondan elde edilecek tüm gelirin, mevcut barınağın büyütülmesi, pet otel yapılması, sevimli dostların kısırlaştırılması, aşıları, yuva sahibi olması için kullanılacağını kaydetti.

Girne’yi maratonla da ön plana çıkarma hedefleri olduğunu belirten Şenkul, organizasyonun her yıl nisan ayında gerçekleşecek şekilde geleneksel hale getirileceğini söyledi. Şenkul, “Hedefimiz; yarı maratonu, önümüzdeki yıllarda 42 kilometrelik tam maraton haline dönüştürmek” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu