BelediyeGenelKıbrısManşet

Girne’de Seçim Sonucunu Kararsızlar Belirleyecek!

Statica Araştırma Merkezi, Girne Belediyesi Yerel Seçim anketi, 800 örneklem ile 28-30 Ekim tarihleri arasında yüz yüze yapıldı.

UBP destekli Bağımsız aday Nidai Güngördü ile Cumhuriyetçi Türk Partisi Girne Belediye Başkan Adayı Murat Şenkul arasında seçimin kıyasıya geçileceği görülürken, seçimin sonucunu “Kararsız” kısım belirleyecek.

Girne Bölgesinin Genel Durumuna Olan Memnuniyet Geçer Not Alamadı

Bölge halkının genel memnuniyet, önceki seçimlerde ve önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde kullanmayı düşündükleri oyları öğrenme amacı taşıyan ankette, Girne bölgesinin genel durumuna olan memnuniyet geçer not alamadı.

Ankette katılan katılımcılardan sadece yüzde 30.75’i belediye hizmetlerinden memnunken katılımcıların yüzde 54.62’si belediye hizmetlerinden memnun değil. Katılımcıların yüzde 14.62’si de kararsız.

Girneli Trafik, Ulaşım ve Aydınlatma Konusunda Sıkıntılı

Yapılan araştırmada, Girne bölgesinde yaşayanların en büyük sorununun trafik, ulaşım ve aydınlatma olduğu ortaya çıkarken, katılımcıların yüzde 81.25’i belediye sınırları içerisinde trafik, ulaşım ve aydınlatma hizmetlerinden memnuniyetsizliğini ortaya koyuyor.

İki Aday Oyları Bölüştü, Seçmen Kararsız

25 Aralık’ta yapılacak yerel seçimlerde oyunuzu nasıl kullanacaksınız sorusuna verilen cevaplara bakıldığında ise katılımcıların yüzde 27,50’si UBP destekli Bağımsız aday Nidai Güngördü derken, katılımcıların yüzde 24,12’si CTP Girne Belediye Başkan Adayı Murat Şenkul yönünde oyunu kullanacağını belirtti.

Bölgede bağımsız aday olan Zeki Çeler’in ise oy oranı yüzde 14,25’de kalırken, bölgelinin hala kararını vermediği, ankete yansıyan yüzde 33,12’lik bir kararsız kesim ile ortaya çıktı.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu