ÇevreGenelGündemKıbrısManşetToplumYaşam

Girne’de Toplu Sünnet Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü, dar gelirli ailelerin çocuklarına yönelik ücretsiz sünnet etkinlikleri devam ediyor. Etkinliklerin ikinci bölgesi olan Girne’de başvuru yapan 10 çocuk Girne Akçiçek Hastanesi’nde sünnet oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy ve  Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan sünnet olan çocukları ziyaret ederek hediyeler verdi. Etkinliğe UBP Girne Milletvekili Özdemir Berova ile Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de katıldı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan  her bölgede çcuklara yönelik sünnet etkinliği yaptıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti. Girne Akçiçek Hastanesi Başhekimi Beyhan Berova ise konuşmasında hastane olarak bu tür organizasyonlarda her zaman bulunduklarını belirterek “Bunun için  kolları sıvadık. Genelde çok basit bir operasyon olarak görülür ancak bunun arkasında  ciddi bir oganizasyon vardı.” diyerek etkinlikten dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na teşekkür etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da konuşmasında organizasyonun Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yapıldığını ve sünnetin de dini inançlarımızın bir parçası olduğunu vurguladı.

Taçoy, Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından tespit edilen dar gelirli ailelerin çocuklarına bu hizmeti götürdüklerini kaydetti.

Bakan Taçoy çocukların travma yaşamadan  bu süreci gerçirmesi için çaba harcayan tüm hastane personeline teşekkür ederek, “Hizmete devam diyoruz. Sağlıkçılarımızla birlikte en iyiyi ve en güzeli  yaşatmayı ümit ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu