BelediyeDikmen BelediyesiManşet

Göçeri Köyünde Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Açıldı

Dikmen Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hizmete açılan Göçeri Yaşam Boyu Eğitim Merkezi bölge halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Açılışa Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Milli Eğitim Bakanlığı mesleki teknik öğretim dairesi müdürü Gülşen Hocanın, Dikmen Belediyesi Meclis Üyeleri, Dikmen’e bağlı tüm köylerin muhtarları Sarı Çizmeli Mehmet Ağa Kültür Derneği ve bölge halkı katıldı.

Yaşam Boyu Eğitim Merkezi açılışında konuşan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi konuşmasında Milli Eğitim bakanlığı ile birlikte yapılan iş birliğine dikkat çekerek önemli bir adım atıldığına vurgu yaptı. Çelebi konuşmasının devamında eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerek belediye olarak her türlü desteği verdiklerini söyledi. Çelebi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde kurslar için eğitim merkezinde gerekli olacak olan tüm ihtiyaçları karşılamak için hazır olduklarının müjdesini verdi. Çelebi konuşmasını Kurs Öğretmeni Ayşe Karayel’e gösterdiği özveri ve çalışkanlığı için teşekkür ederek tamamladı.

Milli Eğitim bakanlığı mesleki teknik öğretim dairesi müdürü Gülşen Hocanın açılış konuşmasında Dikmen Belediyesi ile güzel bir iş birliği içerisinde Yaşam Boyu Eğitim Merkezini açtıklarını ve eski adının köy köy kadın kursu olan eğitimlerin artık Yaşam Boyu Eğitim Merkezi olarak hem kadınlara hem de erkeklere hizmet edeceğini dile getirdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu