BelediyeÇevreGündemKıbrısManşetToplum

Güngördü: Birkan Uzun’un Anısını Yaşatacağız

Özel Haber - Zerrin Yapıcıoğulları

Girne Belediyesi tarafından Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası önüne Birkan Uzun’un anısına pankart asıldı. Pankartta “Senin hedeflerin, vizyonun ve hayallerin tüm gençlerimize örnek olacak sen gururumuz olmaya devam edeceksin. Güzel anılarını yaşatacağız” yazıldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Belediye Meclis Üyeleriyle yapacakları çalışmalar doğrultusunda gençlere Birkan Uzun’un hem anısını yaşatmak hem de spora ve bilime olan sevgisinin aktarılması için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Birkan Uzun’un vefatı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Öncelikle Kıbrıs Türkü önemli bir değerini kaybetti. Birkan Uzun’un vefatı toplumda büyük bir infiale yol açtı. Böyle değerler çok zor yetişir. Bilime inanan, ülkesini seven ve aynı zamanda da sporla iç içe olan böylesi pırıl pırıl bir genci çok genç yaşta toplum olarak kaybetmemiz bizi derinden sarstı. Bunun sonucu olarakta biz onun ideallerini, gençlerin bu konuda ki bakış açısını değiştirebileceğimize inanıyorum. Gençlerin üretken, çalışkan, bilime inanan insanlar olarak yetişebilmeleri için biz büyüklerin önemli görevleri olduğunu düşünüyorum. Onun anısı bizim için çok önemlidir ve anısını yaşatmak istiyoruz. Bu konuda bugün Yeni Belediye Binamızın önüne pankart astık. Bu konu daha sonra Belediye Meclisi’nede gelecek. Belediye Meclis’inin alacağı kararlar doğrultusunda da bu gencimizin bilime ve spora olan sevgisini yaşatmak, gelecek nesillere ve şimdiki gençlere örnek olabilecek bir davranış içerisinde olduğunu anlatmamız için kentimizde Girne’mizde yaşatmak istiyoruz. Bütün toplumumuzun başı sağ olsun, ailesine sabırlar diliyorum. İnşallah ışıklar içinde uyur. Allah mekânını cennet etsin.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu