GündemKıbrısManşetSağlıkToplum

SMA Hastası Karel Bebek İçin Destek Zamanı!Yeniboğaziçi bölgesinde ikamet eden Karaoğulları çiftinin minik oğulları Karel bebek, konulan SMA Tip 1 teşhisi nedeniyle tedavi görüyor.

3 aydır bu sağlık problemi ile mücadele eden Karel bebek için birlik olma zamanı. Ailenin tedavi masraflarını karşılayabilmesi için desteğe ihtiyaçları olduğu belirtilirken yardım toplanması için sosyal medyada birçok kişi seferber oldu. Yardım izinleri için çalışıldığı belirtilirken hesap numaralarının izinlerin çıkması ile duyurulacağı belirtildi.

Şu an için aileye destek olmak adına Naz Gurumi Kktc Facebook sayfası üzerinden ürünler satılıyor. Birçok kişi duyarlılık göstererek Karel bebek için destek oluyor.

SMA (Spinal Müsküler Atrofi) Omurilikte bulunan motor sinir hücrelerinin kaybına yol açarak, kas kaybı ve zayıflığına sebep olan yürüme, yemek yeme, nefes alma gibi kabiliyetleri ortadan kaldıran ölümcül genetik bir kas hastalığıdır.

Ailenin paylaşımı şöyle:

“Merhaba. Karel bizim ikinci çocuğumuz olup oğlumuza SMA Tip1 teşhisi koyulana kadar bu hastalığın bu kadar çaresiz ve zor olduğunu bilmiyorduk. SMA(Spinal Müsküler Atrofi) Omurilikte bulunan motor sinir hücrelerinin kaybına yol açarak,kas kaybı ve zayıflığına sebep olan yürüme, yemek yeme, nefes alma gibi kabiliyetleri ortadan kaldıran ölümcül genetik bir kas hastalığıdır. Biz de 3 aydır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. Allah kimseye yaşatmasın. Bu tip hastalıklarla mücadele eden herkese Allah güç ve sabır versin. Sevgili Dostlarımız, Arel şu an solunum yetmezliğinden dolayı yoğun bakımda yatıyor. Bu yüzden Türkiye de başlattığımız SPİNRAZA tedavisini solunum cihazına bağlı olduğundan alamayacağı için bizde Amerika’daki gen tedavisi olan ZOLGENSMA ilacını alabilmek için hastaneden fiyat teklifi bekliyoruz. Kampanyayı başlatabilmek için izinlerimizin çıkmasını bekliyoruz. İzinlerimiz çıkınca hesap numarasını paylaşacağız. Şimdiden duyarlılığınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN LÜTFEN”

Kaynak: Ses Kıbrıs

https://www.seskibris.com/haber/7272505/karel-bebek-icin-birlik-olma-zamani

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı