ÇevreGündemKıbrısManşetToplumTurizm

Turizm ve Çevre Bakanlığı Aşısız Vatandaşlardan PCR İstiyorTurizm ve Çevre Bakanlığı, bakanlıkta işlem yapacak aşısız vatandaşlardan PCR istediklerini açıkladı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekildedir:

Turizm ve Çevre Bakanlığı, son günlerde artan vakalardan ötürü bakanlık ve bağlı bulunan dairelerine aşısız kişilerin PCR’sız alınmayacağını açıkladı.

Vakaların artması ile hızla yayılan virüsün daha fazla yayılmasını önlemek ve halkın aşılanmasını teşvik etmek amacı ile alınan bu kararla, 26 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Turizm ve Çevre Bakanlığı’na ve bağlı bulunan dairelerine aşısız vatandaşların alınmayacağını, aşısız kişilerin sadece 7 günlük PCR ya da Antijen negatif test sonucu göstererek girebileceklerini açıkladı.

Ülkedeki tüm sektörler bu dönemde çok etkilenmiştir. Turizm paydaşları da bundan en çok etkilenenler olmuştur. Bundan dolayı da, turizm sektörünün canlanmaya başladığı bu günlerde alınan bu kararın tüm kurum ve kuruluşlara örnek teşkil etmesi ve aşılanmanın artması için atılan bir adım olarak düşünülmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu