ÇevreGündemKıbrısManşetSeçim 2022SiyasetToplum

Uzun: Halkımızın İhtiyaçları, İstekleri ve Talepleri Olmazsa Olmazımdır

Gürsel Uzun, Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa 10. Sıradan milletvekili adayı oldu. Uzun, “Edindiğim bilgileri ve fikirleri vatandaşlarımıza aktarmak bunları halkımızın hizmetine sunma adına adayım” diyerek açıklamalarda bulundu.

Uzun: Halkın İhtiyaçları, İsteklerini ve Taleplerini Dikkate Alıyorum

Uzun, halkın içinden biri olduğunu belirtirken yeni yüzler için heyecanlı olduğunu ve umutlu olduğunu söyledi. Uzun, halkın içinden biri olarak halkın hissiyatını, Rahatsızlıklarını, isteklerini ve taleplerini iyi bildiğini, Halkın nabzını tutan biri olduğunu ve bu konularda da  ciddi çalışmaları gündeme getireceğini söyledi.

Halkımızın Siyasi iktidarsızlığı halkımızın ortadan kaldırması gerektiğini söyleyen Uzun, bir parti tek başına olmanın önümüzdeki dönemlerde çok önemli olduğunu vurguladı. Uzun, koalisyonların tavizler üzerine kurulduğunu ve manifestolarındaki ön gördükleri programları uygulayamadıklarını söyledi.

Uzun, hükümetlerin sürekli değişmesinin ülke adına verimli olmadığını belirtirken siyasete olan güvensizliği de tetiklediğini söyledi. Uzun ‘’Halkın içinde ve onların sıkıntılarını en iyi algılayan birisi olarak birçok konuda eksiklikler olduğunu görüyorum. İnsanların hayatını zorlaştıran birçok konunun ele alınması gerekiyor’’ dedi.

Uzun, ‘’En küçük köylerde bile UBP’nin örgütleri, gençlik ve kadın kolları aktif şekilde varlığını sürdürüyor’’ dedi.  Uzun yapılan anketlerin gerçeğe yakın olduğunu söylerken anketlerin halka uyarı niteliğinde olduğunu söyledi.

“Alım Gücü Dengesini Korumak Gerekiyor”

Uzun, ‘’ekonomik kararlar paket şeklinde olur. Kriz tüm kesimleri etkiledi. Ticaret yapanı da esnafı da memuru da işçiyi de. Alım gücü dengesini korumak gerekiyor. Bunun dengesini koruduğunuz anda başarıya ulaşabilirsiniz’’ dedi.

Uzun: Makam Sahibi Olmak İçin Aday Olmadım

Bir takım süreçlerden geçerek halkın karşısına geldiklerini söyleyen Uzun, seçim sistemi her türlü şansı seçmene verdiğini söyledi. Uzun, “Halk doğru gördüğü ve inandığı kişilere sandıkta tercih yaparak oy verecektir. Ben bu ülkenin yetiştirdiği bir kişiyim. Siyasette makama ihtiyacım yok. Makam sahibi olmak için aday olmadım. Ben sıfırdan başlayıp, belli bir yere gelmiş, göçü yaşamış bir köylü, bir vatandaş olarak hayvancılıktan tarıma inşaat sektörüne kadar bu toplumda her işi hala daha yapan bu konularda iyi yetişmiş bir kişiyim. Edindiğim bilgileri ve fikirleri vatandaşlarımız adına aktarmak adına adayım. Ben bu yurdun insanıyım, Baftan Karpaz kadar her yerde yaşamış belirli süreler de yaşamış, Ada Genelindeki halkımızla iç içe yetişmiş bir kişi olarak benim en iyi şekilde hizmet vereceğim konusunda kimsenin kuşkusu yoktur dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu