Ev DekorasyonManşet

Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri


Yaratıcılığınızı göstermenin zamanı geldi!

Kış aylarına sıcaklık ve hareket katan yılbaşı kutlamaları için hazırlıklar başladı. Siz de evinizin dekorasyonunu yılbaşı konseptine uygun olarak değiştirmeye ne dersiniz? Böylece yeni yıl yaklaşırken yılbaşı ruhunu evinizde hissedebilir, hazırlamış olduğunuz dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz. Işıl ışıl bir yılbaşı için dekorasyonumuzda yapacağımız küçük dokunuşlar ile yeni yıl ruhunu evimizde hissedebiliriz. Bunu sağlayacak olan biraz kozalak, biraz mum ve bir çam ağacı aslında. Tabi ki dekorasyon burada bitmiyor, tasarımda detayların önemini unutmamak lazım. Yılbaşı dekorasyonu denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri yılbaşı ağacı ve ağaç süslemesi olur. Yılbaşı ağacı dekorasyonun vazgeçilmez parçasıdır. İster küçük bir ağacınız olsun, ister büyük çok farklı çeşitlerde yılbaşı ağacı bulmak mümkün. İsteğiniz doğrultusunda yılbaşı ağacınızı seçtiniz. Peki, ağacınızı nasıl süslemelisiniz? Yılbaşı ağacınızda, duvarlarda veya evinizin çeşitli köşelerinde kullanacağınız, sarı LED ampuller ile ortama ışıltı katarken daha sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca dekoratif aydınlatma elemanları ile dekorasyona şıklık katabilirsiniz.

Yılbaşı sofrası, dekorasyonun, yeni yıl ruhunu hissettiren önemli bir parçasıdır. Yılbaşı akşamı yemek masanızın düzeni keyiflerinizi daha da yerine getirecek. Işıltılı objeler, mumlar, peçeteler, dekorasyonun bir parçası haline gelen yılbaşı kurabiyeleri… Evde kendiniz yapabileceğiniz değişik şekillerde kurabiyelerin yanı sıra yine yapımı size ait olan aksesuarlar da üretebilirsiniz. Böylece dekorasyona şıklık katarken aileniz veya arkadaşlarınız ile beraber yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite yaratmış olursunuz.

Koyu kırmızı renk yılbaşı geldiğinin habercisi gibidir! Doğal bir beyaz eşliğinde süslemelerde modern bir hava oluşturacaktır.
Sofra dekorasyonunda en fazla iki renk kullanmaya dikkat edin. Böylece sofranızla hem zarif hem de daha şık bir hava elde edebilirsiniz. Bu da yılbaşı gibi özel bir sofraya çok daha uygun olacaktır.

Yılbaşı süslemesi denince yılbaşı çelengi de bunlardan biri olarak dekorasyon araçlarınız arasında yer almalı: Fakat nasıl bir çelenk olacağına tamamen siz karar vereceksiniz. Geleneksel, modern, renkli… Hayal dünyanızın sonsuzluğundan yararlanın.
Klasik yılbaşı dekorasyonu olarak çelenk genelde çam dallarından yapılır. İster bunu hazır alın, ister çam dallarını toplayıp kendiniz bir araya getirin. Çelengi mumlar ve kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Veya çelenk yerine modern bir mum sepeti tercih edebilirsiniz. İçini çam dalları, kozalar, taze kokan mandalinalar veya fındıklarla doldurabilirsiniz.
Veya tamamen yeni bir şey denemek ister misiniz? Farklı malzemeler kullanın. Sıra dışı çelenk yapmak için çam dalları yerine deniz topalak dalları veya kuşburnu ağacının dallarını bir araya getirip süsleyebilirsiniz. Kurutulmuş ahşap veya kozalak da kullanabilirsiniz.
Yılbaşı çelengi için ince mumlar yerine bir tane büyük mum kullanabilirsiniz. Hem görüntüsü hem de kokusuyla çelenge çok iyi yakışacaktır. Veya bir kâsenin içine LED ışıklı mumlar koyabilir harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Yılın son mevsiminde günler kısa geceler daha uzun olunca ışığın doğru kullanılması ayrı bir önem kazanıyor. Odanızda birçok küçük ışık adacığı oluşturarak huzurlu bir atmosfer yakalayabilirsiniz. İster şömineden gelen ışık, ister mum ışığı, ister LED ışıkları veya parıldayan yılbaşı süslemeleri olsun: Bu sıcak ve romantik ışıklar ile evinizde huzurlu ve keyifli anlar sizinle!
Işıklarla süsleyin! Işıkları kreatif bir şekilde süsleme aracı olarak değerlendirip özel bir atmosfer yakalayın. Yılbaşı için kitap raflarınızdan birini boşaltıp tealight’lar ile doldurabilirsiniz farklı ışıklar ve renkleri değerlendirin. LED ışıklar hem enerji tasarrufu sağlar hem de uzun ömürlüdür. Ayrıca mum gibi yanıcı olmadığı için daha güvenlidir.

Sofralarınıza şıklık katacak kozalaklar, renkli rafyalar ve kâğıtlar kullanarak kendi dekorunuzu kendiniz yaratabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle geçirebileceğiniz mutlu seneler dilerim.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu