GündemKıbrısManşetSiyaset

“Piyangolarda Gombina” İddiasına Yanıt Geldi

KKTC Başbakan Yardımcılığı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Basın Bürosu, basında çıkan “Piyangolarda gombina” başlığıyla manşetten verilen haberle ilgili basın açıklamasında bulundu.

KKTC Başbakan Yardımcılığı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama şu şekildedir:

Bugün yerel bir gazetede, “Piyangolarda gombina” başlığıyla manşetten verilen haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Sanal Ortam Merkezi Oyun Sistemi ve Oyun Yazılımları Hizmet Sunum Projesi İş birliği Protokolü’nde son imzalar, Aritatürk Bilişim ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. A.Ş ile geçmiş hükümet döneminde 27.10.2020 tarihinde atılmış olup, haberde adı geçen Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın konu ile yakından uzaktan ilgisi yoktur.

Mevcut anlaşma 35 yıllık T.C. Piyango ile KKTC Piyango anlaşmasının devamı olup, Aritatürk Bilişim ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. A.Ş, T.C. Milli Piyango’nun sahip olduğu oyunları elektronik ortamda oynanmasını sağlayan bir yazılım firmasıdır.

Aritatürk Bilişim ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. A.Ş teknik ve yazılım anlamında hizmet vermektedir ve mevcut anlaşma 35 yıllık T.C. Piyango ile KKTC Piyango anlaşmasının devamı niteliğindedir. Anlaşmanın sonucu olarak ilk protokol T.C. Milli Piyango ile KKTC arasında imzalanmıştır.

Bu anlaşma; Türkiye’de Milli Piyango bünyesinde olan şans oyunlarının KKTC’de de oynanmasını içeren bir anlaşmadır. Söz konusu firma Milli Piyango birimine yazılım alt yapısı sunan firmadır.

KKTC Başbakan Yardımcılığı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Basın Bürosu

Benzer Haberler

Başa dön tuşu